Aktualitet

U ekzekutua me breshëri plumbash në Shkozet, kush është Dorian Shkoza, trafikantit që OFL kishte vendosur t’i dërgonte pusullën

I dënuar me 8 vite burg, Shkoza do të duhej të përballej me OFL, por për fat të keq, jeta e 35-vjeçarit u ndërpre këtë mbrëmje nga breshëria e plumbave që i morën jetën.
Featured image of article: U ekzekutua me breshëri plumbash në Shkozet, kush është Dorian Shkoza, trafikantit që OFL kishte vendosur t’i dërgonte pusullën Foto ilustruese

DURRES- Dorian Shkoza, një nga viktimat e atentatit që ndodhi mbrëmjen e sotme në lagjen nr.14 në Durrës, është një emër i njohur për drejtësinë shqiptare. Dosja.al ka arritur të mësojë se Shkoza ishte një nga subjektet e Operacionit Forca e Ligjit, që do t’i dërgohej edhe formulari për deklarimin e origjinës së pasurisë.

I dënuar me 8 vite burg, Shkoza do të duhej të përballej me OFL, por për fat të keq, jeta e 35-vjeçarit u ndërpre këtë mbrëmje nga breshëria e plumbave që i morën jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës, ku janë ekzekutuar me armë zjarri Anxhelo Avdia dhe Dorian Shkoza. Viktimat ishin duke ecur me këmbë kur janë qëlluar nga një makinë në ecje. Njëri prej tyre, Dorian Shkoza, ka qenë i dënuar me 8 vite burg për trafik droge, dhe është liruar në vitin 2010.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment