Aktualitet

‘Dorëzohu se të vramë’, del FOTO nga vendngjarja, policia ndjek këmba-këmbës të fortin e Lezhës dhe qëllon me armë zjarri

Një banore e zonës, e cila është bërë dëshmitare e ngjarjes, e cila tregon se ka parë një person teksa vraponte, pasi po ndiqej nga policia.
Featured image of article: ‘Dorëzohu se të vramë’, del FOTO nga vendngjarja, policia ndjek këmba-këmbës të fortin e Lezhës dhe qëllon me armë zjarri Foto nga vendngjarja

LEZHE- Policia e Lezhës është angazhuar për kapjen e një personi të shpallur në kërkim, ndërkohë që janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri.

Nga të dhënat e para mësohet se forcat e rendit kanë rrethuar zonën në vendin e quajtur nënstacioni elektrik, ndërkohë nuk dihen ende detaje nga ngjarja.  Gazetari Elidon Ndreka ka siguruar për ‘BalkanWeb’ pamje nga aksioni.

Një banore e zonës, e cila është bërë dëshmitare e ngjarjes, e cila tregon se ka parë një person teksa vraponte, pasi po ndiqej nga policia.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“I thoshin dorëzohu këtij personi që po ndiqnin. Policia hyri në oborr. Policia gjuajti me armë, i thoshte dorëzohu”, thotë gruaja. Marrë nga Balkanweb.com

(F.g/dosja.al)

Shto Koment