Politike

Dorëzohet ish-deputeti i PD? Arben Ristani: Çfarë t’u themi njerëzve për rrëzimin e Ramës

Në një postim në Facebook, Ristani thumbon njëkohësisht Lulzim Bashën, duke u shprehur se nuk ka gjetur rrugën e duhur për largimin e Ramës si kryeministër, edhe pse PD është zotuar shpesh herë për rrëzimin e kryeministrit.
Featured image of article: Dorëzohet ish-deputeti i PD? Arben Ristani: Çfarë t’u themi njerëzve për rrëzimin e Ramës Arben Ristani

TIRANË- Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani duket se tashmë është dorëzuar ndaj kauzës së PD, “Rama ik”.

Në një postim në Facebook, Ristani thumbon njëkohësisht Lulzim Bashën, duke u shprehur se nuk ka gjetur rrugën e duhur për largimin e Ramës si kryeministër, edhe pse PD është zotuar shpesh herë për rrëzimin e kryeministrit.

Postimi i plotë i Arben Ristanit:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Do beni ndonje gje per ne, mor bir, se na mbyti Edi Rama?: Me tha shitesja e bukes sot.
Dicka mermerita neper buze dhe u largova.
Rruges mendova: ti thosha se do e mundim Edi Ramen ne zgjedhje. Ne kemi vendosur te mos futemi me Edi Ramen kryeminister, ne zgjedhje.
Ti thosha qe do e largojme me protesta. Ne kemi bere mbi 10 te tilla dhe s’e kemi larguar dot.
Ti thosha se do e largojme me dhune. Ne s’jemi per dhune, por edhe partneret tane amerikane e europiane s’na lejojne.
Mund ti kisha thene: hajde lutemi se bashku qe ai te largohet vete, por nuk do ishte serioze.
Ne fakt ka nje rruge tjeter, por ate s’ja thosha dot shiteses se bukes sepse nuk do me kuptonte.

(a.m/dosja.al)

4 Komente në “Dorëzohet ish-deputeti i PD? Arben Ristani: Çfarë t’u themi njerëzve për rrëzimin e Ramës

  1. Na thuaj si è mendone Largimin e Rames?cfar ste pelqene apo po su plotesuan deshirat e ka fajin Basha.

    • Me lul bashen jo, tek ai skan, PD, e jo shqiptaret, si sbehet fjal besimi

      • Me lul bashen jo, tek ai skan, PD, e jo shqiptaret, si sbehet fjal besimi

  2. Me lul bashen jo, tek ai skan, PD, e jo shqiptaret, si sbehet fjal besimi

Shto Koment