Virale

Dorëheqja e Haradinajt, “Rama”: Iku dhe kjo punë, vazhdojmë sipas planit (MEMET)

Dje kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dha dorëheqjen. Rrjeti ka shpërthyer në meme.
Featured image of article: Dorëheqja e Haradinajt, “Rama”: Iku dhe kjo punë, vazhdojmë sipas planit (MEMET) Memet për Ramushin

TIRANË– Ditën e djeshme kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dha dorëheqjen pasi kërkohet të japë dëshminë në Gjykatën Supreme. 

Që prej pasdites së djeshme rrjeti ka shpërthyer në solidarizim me ish-komandatin e luftës së Kosovës. 

Ndërkohë që edhe faqet e memeve nuk janë ndalur duke krijuar dhe meme që krahasojnë Haradinaj me kryeministrin Edi Rama.

 

Ditën e djeshme kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme pasi është thirrur për të dëshmuar në Hagë.

Në një konferencë për shtyp, Haradinaj është shprehur se hoqi dorë nga posti pasi nuk mund ta cënonte nderin e Kosovës. Së shpjeti Kosova zhvillon zgjedhje të parakohshme parlamentare.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment