Politike

Dorëheqja e Bashës, Boçi: Liderin e kemi, ai duhet të vazhdojë betejën

Sipas tij, PD është në mesin e një beteje dhe ajo e ka liderin, që duhet të vazhdojë këtë betejë.
Featured image of article: Dorëheqja e Bashës, Boçi: Liderin e kemi, ai duhet të vazhdojë betejën Luçiano Boçi

TIRANË- Përfaqësuesi i PD-së Luçiano Boçi i ftuar në ‘Çim Peka LIVE’, ka folur mbrëmjen e sotme edhe për kërkesat që vijnë për dorëheqjen e kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Sipas tij, PD është në mesin e një beteje dhe ajo e ka liderin, që duhet të vazhdojë këtë betejë.

‘Analiza është pjesë e normalitetit të funksionimit të një partie, pas një procesi zgjedhor. Ka pjesë për marrje përgjegjësie, sepse analiza duhet të nisë nga seksionet e deri më lart. Ne jemi në një betejë të papërfunduar, nga beteja zgjedhore në një betejë ligjore. Ne nuk mund të pretendojmë që gabimet janë tek Basha, duke ligjëruar vjedhjet e Ramës. Nëse dikush thotë se largimi i Bashës do të zerojë vjedhjet e Ramës, atëherë haleluja. Por ne e kemi liderin dhe ai duhet të vazhdojë betejën. Nuk është momentin që të krijojmë beteja të tilla fiktive brenda forcës tonë politike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E keqja ka një emër, duhet luftuar, hajdutin e votave e kemi aty. PD bëri gjithçka, pati program, vizion, lidership krijoi frymë, krijoi lëvizje, por këto ranë për momentin, pasi hajduti i strukturuar me mekanizma jo politikë, me shtetin në këmbë si strukturë grabitje vote, vodhi votat dhe kërkon të ripërsërisë mandatin e tij’, tha Luçiano Boçi.

Syri.net

Shto Koment