Aktualitet

“Donte tokë brenda në lagunë”, Lame tregon çudinë e një pronari nga Shëngjini

I ftuar në emisionin “Opinion”, Lame ka treguar se si një person në Shëngjin pretendonte kishte tokë në lagunë.
Featured image of article: “Donte tokë brenda në lagunë”, Lame tregon çudinë e një pronari nga Shëngjini Artan Lame

TIRANË– Kreu i Kadastrës së Shqipërisë, Artan Lame ka folur mbrëmjen e sotme për legalizimet e pronave dhe për mbivendosjen e tyre që ndodh në Shqipëri.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Lame ka treguar se si një person në Shëngjin pretendonte kishte tokë në lagunë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky zotëria ishte ankuar dhe në platformën e Bashkëqeverisjes, sepse thoshte se nuk i shkonin regjistruesit. Ata nuk i shkonin se duhet të shkonin me varkë, domethënë donte tokë në lagunë. E thotë akoma është toka ime, sepse ka bërë ankesë në platformën e Bashkëqeverisjes”, tha Lame ndër të tjera.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment