Politike

Donin ta shkarkonin, Rudina Hajdari motivohet nga shprehja e Gandit: Si fillim të injorojnë dhe qeshin me ty…

Krahas kësaj fotoje Hajdari ka cituar edhe  një prej thënieve më të veçanta  të Mahatma Gandhi, ku me siguri kjo ka qenë një shprehje për të motivuar veten.
Featured image of article: Donin ta shkarkonin, Rudina Hajdari motivohet nga shprehja e Gandit: Si fillim të injorojnë dhe qeshin me ty… Rudina Hajdari

TIRANË- Rudina e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari përmes një postimi në rrjetet sociale ka  publikuar një foto të sajën nga fjalimi që mbajti ditën e djeshme për shkarkimin e saj nga posti i kryetares së grupit parlamentar demokrat.

Krahas kësaj fotoje Hajdari ka cituar edhe  një prej thënieve më të veçanta  të Mahatma Gandhi, ku me siguri kjo ka qenë një shprehje për të motivuar veten.

‘Në fillim të injorojnë, pastaj qeshin me ty, pastaj të luftojnë, dhe pastaj ti fiton’, shkruan Hajdari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë  dje gjatë deklaratës së saj Rudina  lidhur me shkarkimin e saj nga liderja e grupit parlamentar demokrat fajësoi tre deputetët Alban Zeneli, Arben Elezi dhe Korab Lita.

A.C/Dosja.al

Shto Koment