Bota

Donald Trump vazhdon turin e vizitave në Europë, pas Francës niset drejt Irlandës

Donald Trump ka nisur turin e tij të vizitave, të cilat në Europë përkuan me përkujtimin e 75- vjetorit të Luftës së Dytë Botërore.
Featured image of article: Donald Trump vazhdon turin e vizitave në Europë, pas Francës niset drejt Irlandës Melania Trump, Donald Trump, Emmanuel Macron dhe Brigitte Macron.

FRANCË- Presidenti Trump vazhdon vizitat e tij në Europë, ku pas Francës do të niset për në Irlandë. Duke lënë pas edhe organizimit të përkujtimit të Luftës së Dytë Botërore, ku ai bahskë me Melnia Trump të shoqëruar nga Mbretëresha Elisabeth apo krerët e tjerë të shtetit përkujtuan ngjarjet e Luftës që ndryshoi botën.

Para se të nisej për në Irlandë, Trump u përhëndet me presidentin francez Macron dhe bashkëshorten e tij,  në aeroport.

Air Force One mbërriti në Shannon, Irlandë, ku presidenti Trump pritet të qëndrojë deri të premten pasdite, kur ai të kthehet në SHBA, duke i dhënë fund udhëtimit të tij evropian. 

Burimi: CNN

L.K/Dosja.al

Shto Koment