Bota

“Duhet të jenë perfekte”, Donald Trump ankesa për flokët, SHBA-ja propozon një ligj të ri për të bërë dush

Konservatorët amerikanë thonë se lehtësimi i standardeve të pajisjeve të banjës mund të rritë kostot e energjisë dhe ujit. Andrew deLaski, drejtori ekzekutiv i grupit të ruajtjes së energjisë Projekti i Ndërgjegjësimit të Standardeve të Aplikimit, tha që propozimi ishte pa kuptim.
Featured image of article: “Duhet të jenë perfekte”, Donald Trump ankesa për flokët, SHBA-ja propozon një ligj të ri për të bërë dush Presidenti amerikan, Donald Trump

SHBA– Ankesat e Presidentit Trump, janë marrë seriozisht nga qeveria amerikane, e cila ka propozuar një lehtësim të standardeve të presionit të dushit.

Administrata Trump propozoi ndryshime rregullore që do të lejonin që kokat e dushit të shtojnë presionin e ujit, pasi Donald Trump vazhdimisht u ankua se pajisjet e banjos nuk funksionojnë sipas dëshirës së tij. Trump u shpreh se besonte, që uji nuk del aq shpejt nga dushi.

“Pra çfarë bën ti? Thjesht qëndroni atje më gjatë ose bëni dush më gjatë? Sepse flokët e mi, nuk di për ju, por duhet të jenë perfekte.”-  tha ai.

Konservatorët amerikanë thonë se lehtësimi i standardeve të pajisjeve të banjës mund të rrisë kostot e energjisë dhe ujit. Andrew deLaski, drejtori ekzekutiv i grupit të ruajtjes së energjisë Projekti i Ndërgjegjësimit të Standardeve të Aplikimit, tha që propozimi ishte pa kuptim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nëse presidenti ka nevojë për ndihmë për të gjetur një dush të mirë, ne mund ta drejtojmë atë në disa faqe të shkëlqyera të konsumatorëve që ju ndihmojnë të identifikoni një dush të mirë që ofron një lagie të dendur dhe një dush të mirë.”-  thotë Andrew deLaski.

Burimi: BBC

A.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment