Aktualitet

‘Dola të shëtis qenin, gjynah dhe ky, do çik liri’/ Prishën karantinën, ja si justifikohet “pensionistja” më e pazakontë në sheshin “Skënderbej”

VIDEO
Dy vajza, janë kapur mat në sheshin "Skënderbej". Njëra prej të cilave shprehet se ksihte dalë për të shëtitur qenin e saj, ndërsa tjetra se kishte një emergjencë dhe duhet të shkonte në farmaci.
Featured image of article: ‘Dola të shëtis qenin, gjynah dhe ky, do çik liri’/ Prishën karantinën, ja si justifikohet “pensionistja” më e pazakontë në sheshin “Skënderbej” Pamje nga videoja

TIRANË– Sot paradite ka qenë orari i liridaljes për pensionistët, megjithatë ka patur prej tyre që kanë thyer karantinën për të shijuar rrezet e diellit të mëngjesit.

Në sheshin “Skënderbej”, grupi i xhirimit të “Abc News” ka hasur edhe me dy vajza, njëra prej të cilave shprehet se ksihte dalë për të shëtitur qenin e saj, ndërsa tjetra se kishte një emergjencë dhe duhet të shkonte në farmaci.

PJESË NGA BISEDA:

Gazetarja: Nuk jeni asnjë prej jush pensioniste. Pse e keni dalë?

Vajza: Po ikim në farmaci.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gazetarja: Edhe për t’i dhënë liriadalje qenit

Vajza: Do edhe ky çik liri. Gjynah edhe ky

Edhe sot si çdo fundjavë tjetër, ka liridalje vetëm pensionistët dhe prindërit me fëmijë deri në 14 vjeç. Kryeministri Edi Rama njoftoi se kjo është fundjava e fundit që fëmijët më të mëdhenj se kjo moshë do të qëndrojnë brenda.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment