Bota

Doktori francez bën deklaratën e fortë: E Hoqën hidrokloriksinën nga trajtimi i Covid-19 sepse kushton pak

Ai mban titullin e doktorit të shkencave dhe është i specializuar në sëmundjet infektive. Ai gjithashtu ligjëron rreth sëmundjeve infektive në Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit të Marsejës.
Featured image of article: Doktori francez bën deklaratën e fortë: E Hoqën hidrokloriksinën nga trajtimi i Covid-19 sepse kushton pak Didier Raul, mjeku fancez dhe mikrobiolog.

FRANCË– Dy ditë më parë ai ka reaguar në lidhje me pezullimin e mbështetjes së studimit të përdorimit të hidroklorikinës dhe azitromicinës tek të sëmuret me Covid 19.

Në një material të gjatë shpjegues, Dr.Raul tregon se gjatë këtyre dy muajve e gjysmë ka shëruar mijëra të prekur nga Covid në institutin e drejtuar prej tij në Marsejë, ku një pjesë e madhe e pacientvë siç tregon ai janë mjekuar nga hidrokloriksinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por, pse po hiqet ky ilaç? Mjeku, i cilësuar shpesh si  kontravers, jep një arsye madhore të lidhur vetëm me çmimin e lirë dhe me paaftesinë e menaxhimit të kësaj pandemia në këto kohë ku jetët tona më shumë se nga njerëzit kontrollohen nga teknologjia e informacionit dhe të dhënat që vijnë prej saj.

Marrë nga ABC

Shto Koment