Kuriozitete

“Shih Napolin dhe vdis”, koleksioni i realizuar nga fotografi britanik shumë pranë Shqipërisë, në qytetin e mafies (FOTOT) 

Përkatësisht Gregg këto foto i ka shkrepur në pjesën qendrore të Napolit në lagjet: Forcella, Quartieri Spagnoli, Rione Sanità dhe Santa Lucia.
Featured image of article: “Shih Napolin dhe vdis”, koleksioni i realizuar nga fotografi britanik shumë pranë Shqipërisë, në qytetin e mafies (FOTOT)  Familjarët shijojnë diellin në një plazh

NAPOLI– Fotografi i mirënjohur britanik Sam Gregg ka realizuar fotot më të veçanta me personazhet më të pazakontë në Napoli të Italisë.

Sipas Samit, këto foto janë realizuar për të zbehur imazhin e keq që krimi, dhuna, grabitjet dhe oraganizatat e drogës kanë krujuar në këtë qytet.

Këto foto që ai ka realizuar për të nxjerrë në pah një anë më të mirë të qyetit italian, e ka titulluar: Shih Napolin dhe vdis.

Ndërsa kjo shprehje është huazuar nga libri i poetit gjerman Gëte për Italinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përkatësisht Gregg këto foto i ka shkrepur në pjesën qendrore të Napolit në lagjet: Forcella, Quartieri Spagnoli, Rione Sanità dhe Santa Lucia.

Një i ri tregon tatuazhin e tij me pistoletë në dorë
Një murgeshë e veshur me te bardha, përpara një dyqani me vello

Një vajzë pozon me kukullën e saj në lagjen spanjolle të Napolit.
Një nënë shtatzëne në pritjen e ëmbël
Një nënë shtatzëne në pritjen e ëmbël
Një djalë i ri me qenin e tij pit bull

Burimi: Dailymail

A.C/Dosja.al

Shto Koment