Sport

Kamberi u kthye në “shqiponjë”,FIFA i jep të drejtë Shqipërisë për sulmuesin që e dëshironte dhe Zvicra

Tashmë nuk ka më asnjë pengesë dhe sulmuesi i Hibernians do të përfaqësojë Shqipërinë. Përfaqësuesja kuqezi ka fituar betejën dhe duke siguruar dokumentin e ardhur nga FIFA në adresë të FSHF-së, që i jep të drejtën Kamberit për të përfaqësuar Shqipërinë.
Featured image of article: Kamberi u kthye në “shqiponjë”,FIFA i jep të drejtë Shqipërisë për sulmuesin që e dëshironte dhe Zvicra Florian Kamberi
Përditësuar:

Një “luftë e ftohtë” u zhvillua mes Zvicrës dhe Shqipërisë, për shërbimet e Florian Kamberit.

Tashmë nuk ka më asnjë pengesë dhe sulmuesi i Hibernians do të përfaqësojë Shqipërinë. Përfaqësuesja kuqezi ka fituar betejën dhe duke siguruar dokumentin e ardhur nga FIFA në adresë të FSHF-së, që i jep të drejtën Kamberit për të përfaqësuar Shqipërinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë që sulmuesi u grumbullua nga trajneri Reja për 2 sfidat e vlefshme për eliminatoret e Europianit, ndaj Andorrës dhe Francës, por nuk mundi të debutonte, për shkak të mungësës së dokumentacionit. Zvicra arriti deri aty sa të përdorë presionin dhe kërcënimet kundër lojtarit, me këtë të fundit që deri në deri me ekpin U21 kishte përfaqësuar helvete.

postimi i FIFA

(e.ç.dosja.al)

Shto Koment