Politike

“Do t’ju pres duart” Rama pas deklaratës së Metës: Merr sopatën për atë të LSI-së që blinte vota, lëre rakinë se do ta nxjerrin me zor dhe është më keq ashtu

VIDEO
Nga Durrësi, ku mbajti fjalën në ditën e fundit të fushatës elektorale, Rama, referuar deklaratës së Metës se do t'ju presë duart atyre që vjedhin votat, tha se mirë do të ishte që t'ia priste atij të LSI-së që doli sot.
Featured image of article: “Do t’ju pres duart” Rama pas deklaratës së Metës: Merr sopatën për atë të LSI-së që blinte vota, lëre rakinë se do ta nxjerrin me zor dhe është më keq ashtu Edi Rama

DURRËS– Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje Presidentit Ilir Meta që të lërë rakinë se ndryshe do t’ja nxjerrin mezor.

Nga Durrësi, ku mbajti fjalën në ditën e fundit të fushatës elektorale, Rama, referuar deklaratës së Metës se do t’ju presë duart atyre që vjedhin votat, tha se mirë do të ishte që t’ia priste atij të LSI-së që doli sot.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Sot njëri nga ata të LSI-së, i Monikës dhe i Likes doli duke blerë vota dhe unë i thashë Likes; Dil o Like merr sopatën dhe priti duart. Jo vetëm nuk doli, por bënte postime dilni votoni mos kini merak për demokraci për vllazni, o Like o Like. O Like ta kisha thënë, lëre rakinë se do ta nxjerrin me zor. Është më keq kur ta nxjerrin me zor se kur e lë vetë. Se kur e lë vetë e lë pak nga pak kurse me zor, e merr sfurkun dhe sopatën dhe s’di ku tja gjesh vendin. Të dielën do jetë festë do jetë, të gjithë këta luanët e dalë nga zgafellat e historisë do ktehen në lepuj. Dhe rri mos dil më aty,”- tha Rama.


LAJM KRYESOR: Rama mbyll mitingun në Durrës, niset për në Vlorë: Votoni nr 12, lëreni numrin e djallit, komunistin e keni në Gjirin e Lalëzit. Meta të lërë rakinë

(f.m/dosja.al)

Shto Koment