Aktualitet

“Do të zhdukim”/ Kërcënoi oficerin, arrestohet shqiptari i ‘penduar’ në Greqi

Pasi është arrestuar, shqiptari është shprehur i penduar për veprimin e tij, por kjo nuk është marrë parasysh nga gjykata, të cilët kanë dhënë masën e sigurisë 'arrest me burg'.
Featured image of article: “Do të zhdukim”/ Kërcënoi oficerin, arrestohet shqiptari i ‘penduar’ në Greqi Foto ilustruese

GREQI- Një shqiptar është arrestuar nga policia greke në ishullin e Chios, pasi akuzohet se ka dërguar disa mesazhe kërcënuese ndaj një pjestari të personelit të burgut. 

Sipas raportimit të medieve greke, mesazhi ishte “qartësisht mafioz” dhe i kryer nga mafia e burgut. Mesazhi thoshte: “Do të zhdukim nëse ti vepron ashtu siç po mendon“.

Megjithëse shqiptari i burgosur kërkoi falje për mesazhin kërcënues, gjyqtari urdhëroi paraburgosjen e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këto dyshohet se janë mesazhe nga ata që konsiderohen “mafiat e burgjeve në Greqi”.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment