Politike

“Do përmirësojmë cilësinë e diellit”, Rama ironi me Ferdinant Xhaferrin dhe Grida Dumën

Rama bëri një batutë për premtimin e Ferdinant Xhaferrit në Durrës që “do rriste cilësinë e diellit” dhe premtimin e Grida Dumës që “do vendoste çezmë në çdo 10 metër”

DURRËS- Kryeministri Edi Rama nga Durrësi ku ka prezantuar kandidatët për bashkitë e këtij qarku ka bërë batuta më ish-kandidatët e PD për këtë qytet.

Rama bëri një batutë për premtimin e Ferdinant Xhaferrit në Durrës që “do rriste cilësinë e diellit” dhe premtimin e Grida Dumës që “do vendoste çezmë në çdo 10 metër”

“Ne nuk kemi fatin që ti kemi ata në garë, por ata kanë një pikë në programin e tyre që ne nuk e kemi. Rritjen e cilësisë së diellit dhe prandaj na vjen keq. Ndërsa kandidatja që ishte herën e fundit në garë, nuk mundi që të zbatonte planin e saj për çezma në çdo 10 metra”, tha Rama.

Kryeministri Edi Rama u ndal sot në qytetin bregdetar të Durrësit, ku prezantoi kandidatët për kryebashkiakë. Rama u prit me protesta nga simpatizantët e PD, të cilët mbanin pankarta në duar “Rama ik”. Fjalimin hapës të mitingut të Ramës e hapi kryebashkiaku aktual Vangjush Dako, duke u ndjekur më pas nga kandidati për bashkinë e Shijakut, Elton Arbana, të cilët folën edhe për përgjimet e BILD, ku akuzuan opozitën se po mundohet të hedhë baltë mbi PS. Valbona Sako kërkoi votën qytetarëve durrsakë duke iu thënë se do ndryshonte Durrësin, duke vazhduar punët e lënë përgjysmë nga Dako. Rama u shpreh i bindur se më 30 qershor do të fitojnë dhe ftoi të gjithë qytetarët të marrin pjesë në votime.

(A.B & A.S/ Dosja.al)

Shto Koment