Aktualitet

Do nxirrnin në treg kokainë me vlerë 2 mln euro, arrestohen dy shqiptarë në Itali, si u zbuluan nga takimet në garazh (Emrat+VD)

Mediat italiane raportojnë se shqiptarët e kishin fshehur kokainën në kuti vlera, e të cilës do të arrinte në treg rreth 2 milion euro.
Featured image of article: Do nxirrnin në treg kokainë me vlerë 2 mln euro, arrestohen dy shqiptarë në Itali, si u zbuluan nga takimet në garazh (Emrat+VD) Kokaina e fshehur në kuti

ITALI- Dy shqiptarë ranë në prangat e policisë italiane, pasi u kapën me kokainë.

Shqiptarët e arrestuar janë Lorand Maci, 33 vjeç dhe Eduart Cela, 26 vjeç.

Mediat italiane raportojnë se shqiptarët e kishin fshehur kokainën në kuti vlera, e të cilës do të arrinte në treg rreth 2 milion euro.

Leonard Maci ishte arrestuar dhe me parë per trafikim të lëndëve narkotike në 2008, ai ishte dhe pronari i një lokali picerie në e zonën e San Leonardo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë pas disa vitesh, policia kishte marrë informacione për një kthim të mundshëm të tij, sërish në trafikimin e kokainës.

Policia kishte të dhëna se se bashkë me Eduart Celën takoheshin shpesh në një garazh, ishte ky detaji që ka ngritur dhe dyshimet tek policia, pikërisht në atë garazh policia ka gjetur 8 kg kokainë të ndarë në tetë pako, të fshehura brenda një kutie kartoni. Brenda makinës së shqiptarit Eduard Cela tip “Fiat 500”, u gjetën edhe disa vende që ishin bërë enkas për transportimin e drogës.

(M.P, A.M/ Dosja.al)

Shto Koment