Aktualitet

“Do më mungosh me ato notat e humorit tënd!”/ Gazetari i pikëlluar për vdekjen e mjekut Shkjau: Zoti ta bëftë dheun të lehtë!

Gazetari i pikëlluar për vdekjen e mjekut Shkjau. Ai shprehet se mjekun e kishte mik të tij.
Featured image of article: “Do më mungosh me ato notat e humorit tënd!”/ Gazetari i pikëlluar për vdekjen e mjekut Shkjau: Zoti ta bëftë dheun të lehtë! Hysni Shkjau

PUKË- Gazetari Armir Mehaj e ka quajtur një humbje të madhe vdekjen e mjekut Hysni Shkjau. Gazetari shkruan se mjeku do t’i mungojë jo vetëm profesionalisht, por edhe si mik.

“Nuk dua ta besoj ikjen tende! Do me mungosh në ato takimet e pasditës tek kafja ! Do me mungosh në këshillat e vizitat për shëndetin e prindërve që aq shumë ju shërbeve! Do më mungosh me ato notat e humorit tënd! E sigurisht dhe këshillat personale! ZOTI ta bëftë të lehtë dheun Dr.Hysa!!!!!”, shkruan Armir Mehaj.

Ditën e sotme, ka ndërruar jetë mjeku Hysni Shkjau, 69 vjeç, i cili vinte nga qyteti i Pukës. Ai po merrte trajtim në spitalin Infekv, ndërkohë që vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shkjau kishte 40 vite eksperiencë në mjekësi. Së fundmi, shërbente si mjek familje në qendrën shëndetësore të Qafë-Malit në Bashkinë e Fushë-Arrëzit në Pukë. Dyshohet se u infektua nga një infermiere e kësaj qendre.

J.V/Dosja.al 

Etiketa:

Shto Koment