Sport

Do largohet këtë sezon nga Liverpool, agjenti i Wijnaldum tregon të ardhmen e holandezit

30-vjeçari konfirmoi se me drejtuesit nuk ka biseduar për një rinovim të mundshëm, çka ka shtuar zërat e një largimi me parametër zero në fund të sezonit aktual.
Featured image of article: Do largohet këtë sezon nga Liverpool, agjenti i Wijnaldum tregon të ardhmen e holandezit Georginio Wijnaldum

ANGLI- E ardhmja e Georginio Wijnaldum te Liverpooli është në pikëpyetje. Mesfushori holandez është në fund të kontratës me kampionët në fuqi të Premier League-s. 30-vjeçari konfirmoi se me drejtuesit nuk ka biseduar për një rinovim të mundshëm, çka ka shtuar zërat e një largimi me parametër zero në fund të sezonit aktual.

Shumë ekipe, me Barcelonën në krye, po fërkojnë duart për lojtarin, teksa edhe Interi e Tottenhami janë në ndjekje të tij. Megjithatë agjenti i lojtarit, Humphry Nijman ka lënë të hapur mundësinë e një transferimi të klientit të tij te Bayern Munich.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Wijnaldum është një transferim falas dhe i ka të gjitha opsionet”, ka thënë fillimisht Nijman për Sport1. Bayern Munich është një klub i madh. Nëse janë të interesuar për të, do të nisë menjherë bisedat”, përfundoi agjenti.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment