Politike

Do i tërheqet veshi apo do e falë Rama? Safet Gjici shkel me dy këmbë ligjin anti-COVID, mbledh socialistët, asnjë nuk mban maskë (FOTOT)

As Gjici dhe as të tjerët nuk kanë mbajtur maskë mbrojtëse, përveç dy personave, duke as mos e vrarë mendjen farë për urdhërin që ka hyrë në fuqi që prej 15 tetorit për të shmangur përhapjen e koronavirusit.
Featured image of article: Do i tërheqet veshi apo do e falë Rama? Safet Gjici shkel me dy këmbë ligjin anti-COVID, mbledh socialistët, asnjë nuk mban maskë (FOTOT) Foto nga takimi

KUKËS– Kryetari i Bashkisë së Kukësit Safet Gjici ka thyer rregullin e vendosur nga qeveria lidhur me mbajtjen e maskës në ambientet e hapura. Ka qënë ai vetë që ka publikuar foto nga takimi me asamblenë e PS në njësitë Shishtavec, Topojan dhe Zapod por pa i zbatuar rregullat që vetë socialistët kanë vendosur. 

As Gjici dhe as të tjerët nuk kanë mbajtur maskë mbrojtëse, përveç dy personave, duke as mos e vrarë mendjen farë për urdhërin që ka hyrë në fuqi që prej 15 tetorit për të shmangur përhapjen e koronavirusit.

Do mbajë përgjegjësi vallë Gjici për këtë shkelje? Presim ta mësojë në fund të muajit nga fatura e dritave…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment