Aktualitet

“Do haja tubin dhe kisha frikë. Më dhimbin lesht e kokës”, mjeku shqiptar tregon si kaloi në oksigjen pas infektimit: Është si arma, s’të pëlqen kur drejtohet nga ti

Në një lidhje me emisionin "Opinion", Fandi tha se lutej që të mos arrinte deri në 8 litra oksigjen, pasi kjo tregonte që do intubohej, gjë që e frikësonte.
Featured image of article: “Do haja tubin dhe kisha frikë. Më dhimbin lesht e kokës”, mjeku shqiptar tregon si kaloi në oksigjen pas infektimit: Është si arma, s’të pëlqen kur drejtohet nga ti Adrian Fandi

TIRANË– Mjeku Adrian Fandi që kaloi infektimin me Covid-19 ka treguar ditët e vështira në oksigjen.

Në një lidhje me emisionin “Opinion”, Fandi tha se lutej që të mos arrinte deri në 8 litra oksigjen, pasi kjo tregonte që do intubohej, gjë që e frikësonte.

“Kur shikoja vizën që kalonte litrat e oksigjenit, u tremba. Lutesha që të mos kalonin tetë litra sepse do haja tubin. Është si puna e armës, që ti kur e ke në dorë, e drejtorn nga armiku, je ok, por nuk të pëlqen kur të kthehet nga vetja. Frikësohesha. Dje thashë po e heq njëherë të shikoj se çfarë bëhet. Dhe e hoqa. Zgjohesha në mëngjes me pozitivitet. Mw dhimte trupi si kurrw mw parw, qw nga lesht e kokws, e deri poshtw. grafia e mushkwrive ishte sikur mw kishte qwlluar dikush me çifte”– tha mjeku ndër të tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(F.M/DOSJA.AL)

 

2 Komente në ““Do haja tubin dhe kisha frikë. Më dhimbin lesht e kokës”, mjeku shqiptar tregon si kaloi në oksigjen pas infektimit: Është si arma, s’të pëlqen kur drejtohet nga ti

  1. Mjek, dhe me nje komunikim televiz, sikurse tregon nje histori nje gjimnazist ne kafe! Pa pik niveli.

  2. Duket qe eshte fshatar dhe pa tru.
    'Është si puna e armës, që ti kur e ke në dorë, e drejtorn nga armiku, je ok, por nuk të pëlqen kur të kthehet nga vetja'?! Haha. Cfare eshte ky krahasim?! Kush eshte armiku, cila eshte arma? Si ka mundesi qe ky eshte mjek?!

Shto Koment