Politike

‘Nuk të ndjekin demokratët’, Bylykbashi i kthehet Ramës: Artist, lëri bandat!

 • Rama: Si hyre si nuk hyre në zgjedhje, do bësh guidën turistike të Kamzës
 • Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka reaguar pas deklaratave të Ramës se demokratët e Durrësit nuk e besonin.
  Featured image of article: ‘Nuk të ndjekin demokratët’, Bylykbashi i kthehet Ramës: Artist, lëri bandat! Edi Rama dhe Oerd Bylykbashi

  DURRËS– Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me qytetarët e Durrësit në kuadër të turit “Bashkia që Duam”. (Lexo këtu)

  Në fjalën e tij, Rama ka ironizuar ish-deputetin e PD-së, Oerd Bylykbashi duke i thënë se ai kurrë nuk do të ndiqej nga demokratët e Durrësit. 

  Pas deklaratave të Ramës, një reagim ka ardhur edhe ish-deputeti, i cili me anë të një statusi në Facebook i përmend kryeministrit Rama zgjedhjet e vitit 2009 dhe ato të vitit 2011.

  “Kur je artist mos bej si jurist! Hidhi armet qe te jep pushteti, leri bandat dhe dil ne shesh barabarte dhe te shohim si iken duke kuisur. He artist, ashtu e sheh sa te vlejne bojrat e ujit qe mban mbi tryeze!”

  Postimi i plotë:

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment