PolitikeVirale

‘Do bëhesh meme, sorry!’/ Arben Ahmetaj i trishtuar për ndryshimet në ligj? Koha kur ‘kërcënonte’ kundërshtarët politikë me “fuqinë e rrjetit”

Teksa raportonte për skemën e re të TVSH-së dhe taksën e re mbi ndërtesën, ai u përplas me kolegët opozitarë, duke thënë edhe shprehjen e tij epike: Do bëhesh meme!
Featured image of article: ‘Do bëhesh meme, sorry!’/ Arben Ahmetaj i trishtuar për ndryshimet në ligj? Koha kur ‘kërcënonte’ kundërshtarët politikë me “fuqinë e rrjetit” Arben Ahmetaj

TIRANË– Dy vite më parë memet lejoheshin! Asokohe shijoheshin edhe nga ministrat e kabinetit të qeverisë Rama. Në mars të vitit 2018, ministri i Financave Arben Ahmetaj, sot ministër i Rindërtimit, ishte thirrur në seancë dëgjimore në Komisionin e Ekonomisë.

Teksa raportonte për skemën e re të TVSH-së dhe taksën e re mbi ndërtesën, ai u përplas me kolegët opozitarë, duke thënë edhe shprehjen e tij epike: Do bëhesh meme!

“Do bëhesh meme, sorry! Me këtë do bëhesh meme,“-thoshte Ahmetaj. Por tani nuk e ka më “kënaqësinë” që kundërshtarët e tij politikë, dhe as veten, t’i shohë teksa bëjnë xhiron e rrjetet. Ndoshta Ahmetaj do të jetë një prej votave kundër kur ndryshimet të kalojnë në Kuvend.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Edhe pse kryeministri Edi Rama e mohoi, në draftin e publikuar, të realizuar nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj parashikohen penalitete të rënda për ata që i krijojnë memet por edhe ata që i shpërndajnë. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj parashikon dënimin me deri në 1 vit burg të kujtdo që realizon këto montime, por nuk shpëtojnë edhe ata që i shpërndajnë.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment