KRYESORET
Politike

Djokoviç u dëbua nga Australia, Braçe: VIP-at në Shqipëri janë përtej ligjit

16 Janar 2022, 15:53 Nga DOSJA
Djokoviç u dëbua nga Australia, Braçe: VIP-at në

TIRANË – Deputeti i Partisë Socialiste reagoi pas vendimit të Gjykatës Federale Australiane për të dëbuar nga vendi i saj yllin botëror të tenisit Novak Djokoviç. Në një postim në Facebook, ish-zv/kryeministri bën krahasimin me Shqipërinë ku shkruan se personat e njohur publik (VIP-at) janë mbi ligjin dhe bëjnë vetë rregullat e sëmundjes. Në lidhje me vaksinimin për t’u mbrojtur nga COVID-i, Braçe thotë se në vende të tjera, ligji i penalizon VIP-at nëse ata refuzojnë të vaksinohen.

Ish-zv/kryeministri socialist paraqet dhe gjendjen alarmante të infektimeve nga COVID-i në Shqipëri ku ditën e djeshme u regjistruan 2 163 raste.


POSTIMI I ERION BRAÇES:

VIP-i PA #VAKSINE

KTHEHET NE SERBI!

SEPSE LIGJI NUK E NJEH VIPLLEKUN!

Numri 1 i #tenisit ne bote dhe HERO KOMBETAR NE SERBI-nga keta qe ai vend i shpall cdo muaj, ishte i pa vaksinuar,

per pasoje ne kundershtim me ligjin e rregullat ne AUSTRALI!

Pike dhe kaq!

Po ketu?

Ketu VIPLLEKU eshte pertej ligjit, rregullave; ketu VIPI-VIPAT I BEJNE VETE RREGULLAT E SEMUNDJES;

Lexojne aq shume sa plasin dhe e vendosin vete, individualisht si VIP apo ne grup si VIPA, se si perballen me semundjen:

NUK KA RENDESI NE JANE KENGETARE, AKTORE, GASTORE, PRESENTATORE APO POLITIKANE, NUK KA RENDESI QE JANE NE FESTA APO PROTESTA, ATA JANE VIPA DHE JANE MBI LIGJIN E RREGULLAT!

Aaaa po, rendesi ka qe ata i thone popullit:

PER JU KA RREGULLA TE TJERA!

Dhe pasoja:

TE PREMTE- 2 179 te infektuar dhe

7 te vdekur;

TE SHTUNE- 2 163 te infektuar dhe

3 te vdekur.

DHE NUK KA MBARUAR;

Te infektuarit e sotem jane ata te festave te ndaluara e mitingjeve te lejuara te fundvitit;

Tani prisni valen e festave, mitingjeve e ptotestave te kesaj jave!

 

(d.v/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë