Politike

Djegia e mandateve të opozitës, Spiropali: Çdo e keqe e ka një të mire, s’do marrin më rrogat

Spiropali ka ironizur kreun e PD-së duke thënë se Lulzim Basha tha se do digjte qeverinë dhe paska vendosur të djegë opozitën.
Featured image of article: Djegia e mandateve të opozitës, Spiropali: Çdo e keqe e ka një të mire, s’do marrin më rrogat Ministrja për Marrdhëniet me Parlamentin , Elisa Spiropali

Ministrja për Marrdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar lidhur me deklaratën e Bashës për djegien e mandateve të opozitës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spiropali ka ironizur kreun e PD-së duke thënë se Lulzim Basha tha se do digjte qeverinë dhe paska vendosur të djegë opozitën.

Postimi i plotë i Elisa Spiropalit

Lulzim Basha tha se do digjte qeverinë dhe paska vendosur të djegë opozitën! Sinqerisht nuk do ta dëshironim kurrsesi degradimin e tyre konstant, po në këto kushte, duhet pohuar kjo e keqe e ka një të mirë: Nuk do t’i marrin më rrogat për ta ndotur Parlamentin me baltë e bojë!

Disa orë më parë, lideri i Partisë Demokratike në një dalje për mediet deklaroi se do t’i propozonte grupit të tij parlamentar për djegien e mandateve të deputetëve të PD-së. (Lexo këtu)

(a.m/dosja.al)

Shto Koment