Politike

Dje doli i infektuar, 10 ditë më parë Mustafa priti Ramën në zyrë, a duhet të trembet kryeministri?

Lideri i LDK-së shtoi se tashmë do të qëndrojë i izoluar por, vetë m10 ditë më parë, ai u mblodh në një zyrë me kryeministrin Edi Rama, gjatë vizitës dy ditore që ky i fundit pati në Kosovë.
Featured image of article: Dje doli i infektuar, 10 ditë më parë Mustafa priti Ramën në zyrë, a duhet të trembet kryeministri? Edi Rama dhe Isa Mustafa

TIRANË– Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Përmes një statusi në rrjetet sociale, ishte vetë Musatfa ai që e bëri të ditur këtë fakt.

Lideri i LDK-së shtoi se tashmë do të qëndrojë i izoluar por, vetë m10 ditë më parë, ai u mblodh në një zyrë me kryeministrin Edi Rama, gjatë vizitës dy ditore që ky i fundit pati në Kosovë.

Të shkujdesur për nga masat parandaluese të Covid-19, të dy u shprehën se ishte një kënaqësi që ishin takuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por, çfarë masash ka marrë kryeministri Rama pasi lexoi që Mustafa është i infektuar?

Publikisht, kreu i qeverisë, nuk ka deklaruar asgjë, ndërkohë nuk dihet nëse i është nënshtruar tamponit apo jo.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Dje doli i infektuar, 10 ditë më parë Mustafa priti Ramën në zyrë, a duhet të trembet kryeministri?

  1. Rama eshte infektuar me kohe. Tani I duhen marre anti-trupat per Te sheruar Te infektuarit e tjere. Ndoshta pret Te infektohet Presidenti dhe Te ‘ndihmoje’ ate…

Shto Koment