Rajoni

Djali i kryeministrit grek nis ushtrinë, kreu i shtetit nuk e kursen dhe e çon në frontin më të vështirë. I vetmi i Mitsotakis do të përballet me Turqinë

Lajmin e ka dhënë vetë kryeministri ë një postim që ka bërë në rrjetet sociale ku dhe duket qartë se ndihet mjaft krenar teksa shpreh keqardhje që nuk ishte vetë në Alexandopouli për t’u mburrur me të.
Featured image of article: Djali i kryeministrit grek nis ushtrinë, kreu i shtetit nuk e kursen dhe e çon në frontin më të vështirë. I vetmi i Mitsotakis do të përballet me Turqinë Konstantinos Mitsotakis

GREQI- Djali i kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis ditën e sotme pa marrë parasysh se është djali i kreut të shtetit nuk ka thyer ligjin që ndjekin gjithë bashkëmoshatarët e tij në vend. Konstantinos, djali i vetëm i kryeministrit, ka  filluar ushtrinë në kufi.

Mësohet se 22 vjeçari do të shërbejë për 1 vit në Alexandopouli, në kufirin tokësor greko-turk në verilindje. Lajmin e ka dhënë vetë kryeministri ë një postim që ka bërë në rrjetet sociale ku dhe duket qartë se ndihet mjaft krenar teksa shpreh keqardhje që nuk ishte vetë në Alexandopouli për t’u mburrur me të.

“Babi shumë krenar! Më vjen keq që, për shkak të Covid, nuk mund të vija në Alexandroupolis të mburrem me ty!”– shkruan ai.

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Πολύ υπερήφανος πατέρας! Λυπάμαι που, λόγω Covid, δεν μπόρεσα να έρθω στην Αλεξανδρούπολη να σε καμαρώσω! 🇬🇷

A post shared by Kyriakos Mitsotakis (@kyriakos_) on


Mësohet se ai sapo ka mbaruar studimet në Boston dhe tashmë ka ngecur në Greqi prej pandemisë. Por tashmë për 1 vit do të jetë i angazhuar në një kohë kur i ati si kryeministër po përballet me probleme serioze në Mesdheun Lindor përballë Turqisë.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment