KRYESORET
Aktualitet

Djali i bën surprizë dhe e çon në studion televizive për ditëlindje, përlotet nënë Fatimja: Unë nuk i kam plotësuar d

10 Maj 2020, 19:13 Nga DOSJA
Djali i bën surprizë dhe e çon në studion televizive

TIRANË– Naimi përmes  rubrikës “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan i bëri një surprizë nënës së tij. Ai e uroi atë për ditëlindje, por gjithashtu e falenderoi për gjithë sakrtificat që ajo ka bërë për familjen.

Nëna e përlotur e falenderon për surprizën e bukur, por me lot në sy i thotë se i vjen keq që nuk ka mundur dot të plotësojë dëshirat e tyre, pavarësisht përpjekjeve të saj.

Naim: Nëna ime e dashur, unë jam sot këtu për ty. Në radhë të parë jam për të të uruar ditëlindjen. Edhe 100 të lumtura mes nesh, mes gjirit tënd të ngrohtë familjar dhe mes familjes tënde të mrekulueshme. E dyta jam për të të falenderuar, për të gjitha sakrificat që t’i ke bërë ndaj neve, ndaj familjes në përgjithësi, si një nënë shumë e dashur për të gjithë dhe si nëna më e mirë në botë. E theksova edhe më parë që të gjitha nënat janë të mira, të gjitha nënat tona janë të sakrificave, sidomos ato që kanë kaluar vite të vështira, por për mua ti je më e mirë. Më e mirë se ti ke dhënë shumë për në, ke sakrifikuar edhe veten që ne sot të jemi këtu ku jemi. Ndaj dhe ne jemi shumë të lumtur nga ty dhe të urojmë gjithçka të mirë në jetë, të falenderojmë shumë dhe të jemi mirënjohës dhe borxhli për gjithë jetën. Ti je nëna ime më e mirë në botë.

Fatime: Faleminderit, por unë nuk ua kam plotësuar dëshirat!

Ardit Gjebrea: Po pse nuk ua ke plotësuar dëshirat?

Fatime: S’kam patur mundësi!

Ardit Gjebrea: A i ke rritur!

Fatime: Ashtu ishte koha!

Ardit Gjebrea: A ke sakrifikuar për ta!

Fatime: Kam sakrifikuar në atë timen, por…

Ardit Gjebrea: A ke shkuar në bjeshkë lart për të mbledhur dru!

Fatime: Po!

Ardit Gjebrea: A je ngritur orë e pa orë, në mes të natës!

Fatime: Në orën 4 të mëngjesit e kam marrë me vete në mal!

Ardit Gjebrea:  Po atëherë si nuk ka bërë asgjë?

Fatime: Jo se nuk u kam plotësuar dëshirat, se s’kishim.

Ardit Gjebrea: Ti ke plotësuar gjithçka, i ke dhënë gjithë botën Naimit!

Fatime: Kanë vuajtur shumë, i kam rritur me zor.

Naim: Nëna ime, ti sot duhet të jesh e lumtur, se sot jemi shumë mirë!

Fatime: Sot po që u bëtë ju, por përpara jo.

Naim: Sot kemi arritur aty ku ti ke synuar dhe atje ku kemi synuar ne. Ndaj dhe jemi të gjithë të kënaqur dhe të gëzuar dhe nuk dua për asnjë arsye dhe për asnjë rast të të shoh lot në sy, dua të të shoh vetëm lot gëzimi.

Marrë nga Tvklan.al

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Sondazh

Poll

Aktualitet 10 Maj 2020, 13:22

Gjendet një shqiptar i vdekur në burgun grek

GREQI– Një shqiptar, 36 vjeç ka ndërruar jetë, teksa vuante dëninim në një nga burgjet greke. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në burgun e Trikallasë në ...

Aksidenti

Aksidenti

WhatsApp Video 2022 05 24 at 10 43 37 PM

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar

Pastrimi i parave, Çela: S'po bëhet mjaftueshëm, shqetësuese pasi po burojnë nga...

Harta e re gjyqësore/ Manja: Propozojmë një gjykatë të Apelit, s'ka ndryshime në ligj për Vettingun

Kryeministri mbaron fjalimin, qytetari 'zbrazet': Rama ik!

Integrimi në BE, McAllister: Shqipëria i ka plotësuar kushtet, pa opozitë të fortë s'ka ecuri

'Do bashkëpunoni me Berishën?' McAllister i bën bisht pyetjes: Nuk është vendi për komente

“Ndahemi nga RMV”, McAllister-Ramës: Planet B e C mirë do të ishte të mos thuhen publikisht

Arrestimi i 2 ish-ministrave dhe deputetit të PS, McAllister: Inkurajoj autoritetet shqiptare

'1.500 vende të lira pune'/ Rama: S'ka profesionistë, mos të kërkojnë punë shteti

Finalja/ Masa edhe në shëndetësi, dyfishohen ekipet mjekësore, urgjenca në shërbim

Shkatërrimi i dosjeve në Kadastrën e Durrësit, Manja: SPAK ka nisur hetimet, kaq mund të them

'Kush është zyrtari i lartë, Lame?' Manja: Nuk i druhem asnjë presioni, dosja është e nxehtë

Manja: Janë thelluar hetimet në 2 bashki për abuzime me detyrën, 0 shance që të zhduken provat

Manja: Kallëzim në SPAK për Drejtoreshën e Agjensisë së Trajtimit të Pronave

Kupa e Conference League bën bashkë Veliajn e Dukën, dyshja shtrëngojnë duart në shesh

Vota e diasporës, Alibeaj: Vota vidhet brenda Shqipërisë, jo më jashtë

Vota e Diasporës, Gjiknuri: Jemi gati edhe për Reformën, të krijojmë një regjistër

Votat e Diasporës, Kryemadhi: Jemi avokatë të shqiptarëve jashtë Shqipërisë

Votat e Diasporës, Kim: Zgjedhjet e 25 prillit, jo perfekte, erdhi koha të veprojmë

SHBA si 'as' nën mëngë/ Berisha-Ballës: Ti mendon se u bëre amerikan? Mos fol...

Grabitja e Rinasit, avokati: Talo Çela s’mori pjesë, kishte gjurin e dëmtuar, s'kam kontakte

Balla-Kosovës: Eja në Ballkanin e Hapur, mos bini pre e keqinformimeve

Tabaku - Ibrahimajt: Manipulon shifrat e INSTAT, lexove fjalimin e dy ministreve të tjera

Butrinti/ Majko: Plani ka lidhje me VKM e 2002, në marrëveshje s'është përfshirë

Dendias i prerë për çamët e Ligjin e Luftës: Mos vazhdoni, ka pasojë për integrimin në BE

'Çështja e detit në Hagë'/ 'Këshilla' e Dendias: Të përshpejtojmë procedurat

Zonat detare me Greqinë, Xhaçka: Rikonfirmuam vullnetin për kompromis për në Hagë

Berisha në krye të PD-, Xhaferraj: Do fusë Opozitën në tension politik

Berisha i kthehet epitetit të ish-kreut të PD: Peng-Basha e Rama politizuan AMA-n

Berisha vijon akuzat jashtë Kuvendit: Burri i Spiropalit i jep tenderat vëllait të saj

"Si ndiheni që s'ju kanë uruar ndërkombëtarët?', Berisha-gazetarëve: Ku e di ti

Rama inspekton pediatrinë në Elbasan, u drejtohet mjekëve: Erdhi qershori, do ju risim rrogat

Fitorja e Berishës, Balla: Sot priten revani e bakllava, ta gëzoni e ia pafshi hajrin

'Berishën injorojeni'/ Balla: Dështim i institucioneve shqiptare, pse nuk e hetoni?

'Yt shoq i ka dhënë tender vëllait'/ Akuza e Berishës, Spiropali: S'ma bën syri tërr, shko në SPAK