Virale

PAMJE TË FRIKSHME! Djali në mal me familjen, nga pas i del një ari i murrmë, si i largohet pa e shqetësuar 12-vjeçari

Teksa djali ecën që t’i largohet ariut, nëna i thërret dhe e këshillon gjithë kohës që të mos shqetësohet. Ndërsa ariu, në një moment çohet mbi dy këmbët e pasme dhe vijon rrugën e tij.

ITALI– Një 12-vjeçar është përballur me një ari të murrme teksa kishte dalë për xhiro në mal. Teksa po zbriste malin, 12-vjeçari i quajtur Alessandro edhe pse e pa kafshën e egër ruajti qetësinë. Ngjarja ka ndodhur në rajonin verior të Italisë në Trentino-Sud Tyrol.

Teksa djali ecën që t’i largohet ariut, nëna i thërret dhe e këshillon gjithë kohës që të mos shqetësohet. Ndërsa ariu, në një moment çohet mbi dy këmbët e pasme dhe vijon rrugën e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shumica e arinjve, në rrethana normale, nuk gjuajnë apo ushqehen me njerëz. Sulmet ndodhin në momentet kur kafsha percepton se po i kërcënohet territori.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment