Aktualitet

Ditën drejtor, natën ‘ustai’ i kanabisit, njihuni me shefin e Kadastrës në Kurbin, “fytyra” e Ramës që iu qante hallin qytetarëve për pronat

PROFIL
Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Stojani e drejtonte prej tre vitesh Kadastrën e Kurbinit, dhe përfaqësonte shtetin si zyrtari më i lartë i të gjithë zonës, duke pritur qytetarë në zyrën e tij.
Featured image of article: Ditën drejtor, natën ‘ustai’ i kanabisit, njihuni me shefin e Kadastrës në Kurbin, “fytyra” e Ramës që iu qante hallin qytetarëve për pronat Edmond Stojani

KURBIN– Drejtori i Kadastrës së Kurbinit, Edmond Stojani është shpallur në kërkim pasi Policia e Shtetit i zbuloi laboratorin e kanabisit që kishte ndërtuar në katin e dytë të një stalle bagëtish. 41-vjeçari, bashkë me nipin e tij Vranicki Hisku, i cili u arrestua, kishin mbjellë 205 bimë narkotike, që u kishin siguruar të gjitha kushtet e nevojshme për t’u prodhuar. 

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Stojani e drejtonte prej tre vitesh Kadastrën e Kurbinit, dhe përfaqësonte shtetin si zyrtari më i lartë i të gjithë zonës, duke pritur qytetarë në zyrën e tij. Edhe në rrjetet sociale, Stojani është tepër aktiv, sidomos me shpërndarjen e fotove informuese për pandeminë e koronavirusit. 

“Io resto a casa (Unë rri në shtëpi),”-thotë ai në një foto por mesa duket herë pas herë kalonte edhe nga laboratori i ngritur në bashkëpunim me nipin 24-vjeçar. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Zbulohet laboratori me 205 bimë kanabisi në Kurbin! Shpallet në kërkim drejtori i Kadastrës Edmond Stojani, në pranga nipi i tij, SHÇBA nis hetimet për ‘dekonspirim’ (PAMJE NGA MAGAZINA)

(k.m/dosja.al)

Shto Koment