Sport

Momenti kur Genoa i tha jo Lewandowskit, sulmuesi polak tregon prapaskenën interesante me skuadrën italiane

Në vitin 2010, Lewandowski në atë kohë luante me Lech Poznan. Vetëm 21 vjeç, ai shënoi 18 gola në 28 ndeshje.Gjithçka u sfumua kur ekipi polak kërkoi 4.5 milionë euro, një shifër që u duk goxha e madhe për ekipin italian
Featured image of article: Momenti kur Genoa i tha jo Lewandowskit, sulmuesi polak tregon prapaskenën interesante me skuadrën italiane Lewandowski
Përditësuar:

POLONI-Historia e futbollit përbëhet nga shumë gjëra: gëzime, emocione, zemërim, zhgënjime, por edhe njohuri të jashtëzakonshme që në disa raste mund të kthehen edhe në keqardhje të pabesueshme. Skuadra e Genoas i tha jo firmës me Lewandowskin. Në vitin 2010, Lewandowski në atë kohë luante me Lech Poznan. Vetëm 21 vjeç, ai shënoi 18 gola në 28 ndeshje.

Gjithçka u sfumua kur ekipi polak kërkoi 4.5 milionë euro, një shifër që u duk goxha e madhe për ekipin italian. Sulmuesi që po udhëheq Bayernin drejt sukseseve të shumta dhe që pritet të fitojë çmimin e më të mirit të vitit nga FIFA ka treguar këtë prapaskenë interesante.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Në Itali luajnë shumë futbollistë nga Polonia. Kur isha më i ri dhe aktivizohesha me Lech Poznan, mund të zgjidhja midis disa skuadrave për të vazhduar karrierën, përfshirë edhe ato italiane. Isha shumë afër transferimit te Genoa. Vizitova stadiumin dhe qendrën stërvitore të klubit, por unë doja një ekip që luante në Champions League dhe zgjodha Dortmund. Mendoj se mora një vendim të mirë duke parë se ku kam mbërritur tani“.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment