Politike

Dita e Pavarësisë së SHBA/ Yuri Kim: Amerikanët dhe shqiptarët të bashkuar si gjithmonë

VIDEO
Ambasadorja e SHBA thotë se pavarësisht se qëndrojmë të distancuar fizikisht, amerikanët dhe shqiptarët janë afër dhe të bashkuar si gjithmonë.
Featured image of article: Dita e Pavarësisë së SHBA/ Yuri Kim: Amerikanët dhe shqiptarët të bashkuar si gjithmonë Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim

TIRANË– Ditën e sotme,  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka publikuar mesazhin e saj për Ditën e Pavarësisë së Amerikës, duke u shprehur se pavarësisht se qëndrojmë të distancuar fizikisht, amerikanët dhe shqiptarët janë afër dhe të bashkuar si gjithmonë.

“Mbetemi të lidhur nga dashuria dhe mbrojtja e lirisë sonë, pavarësisë sonë dhe vizionit të përbashkët për të ardhmen.”– ka thënë Ambasadorja në mesazhin e saj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimi i Plotë:

Festimi i ditës së pavarësisë së Amerikës këtë vit nuk është si asnjë tjetër. Për herë të parë, po përballemi me një pandemi e cila nuk na ka lënë të mblidhemi nën një çati, për të festuar ditëlinndjen e 244-ët. Ndërsa duhet të qëndrojmë të distancuar fizikisht, ne , amerikanët dhe shqiptarët jemi jemi po aq afër dhe të bashkuar si gjithmonë. Mbetemi të lidhur nga dashuria dhe mbrotja e lirsë sonë, e pavarësisë sonë, dhe vizionit tonë të përbashkët për të ardhmen.

A.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment