KRYESORET
Aktualitet

‘Disa policë nuk duhet të mbajnë veshur uniformën’/ Protesta e bizneseve në Vlorë, Bedinaj: Dy kamarierë u shoqëruan

19 Korrik 2021, 08:10 Nga DOSJA
‘Disa policë nuk duhet të mbajnë veshur

TIRANË– Kreu i Operatorëve turistikë në jug, Vasil Bedinaj në një lidhje telefonike për ‘Faxnews’ ka treguar se ngjarja e mbrëmjes së djeshme ishte e shëmtuar. Sipas tij, përplasje me policinë nisi për shkak të muzikës që kishte vendosur vetëm një lokal. Ai tha se për ngjarjen duhen fajësuar të dy palët pasi incidenti përshkallëzoi deri në dhunë duke i larguar dhe pushuesit.

Bedinaj pranoi se ndalimi i muzikës dhe mbyllja më herë e bizneseve ka shkaktuar humbje në ekonomi të shumë familjeve, ndërkohë që tha se kryeministri Rama mund të ndihet komod.

‘Ajo që ka ndodhur mbrëmë ka qënë një shfaqje shumë e shëmtuar. Nuk ishte shenjë proteste po ishte një lokal që mbase dhe ka gabuar që nuk ka ulur muzikën në kohën e duhur. Kemi qënë kundër asaj shfaqje të shëmtuar që policia e shtetit me fugona dhe me një numër të larë të policisë kanë bërë. Të jemi të qartë, nuk ka qënë protesta jonë ajo që nisi këtë, nuk dua të fajësoj njeri por të dyja palët. Vetëm sepse ajo shfaqje me një numër të lartë policësh ka sjellë atë shfaqje. Jemi mbledhur para komisariatit, ajo që vura re, ishte se policia ka qënë në lartësinë e duhur, por kanë në mesin e tyre persona që nuk duhet të jetë në policiën e shtetit. Nëse dikush duhet të arrestohej duhet të ishte administratori i lokalit. Janë me uniforma, ka dhe policia që i kalojnë kopetencat e tyre, ata nuk duhet të kenë veshur uniformën e shtetit. Kemi të bëjmë me një sektor që mban peshën më të madhe të ekonomisë nuk e meritojmë këtë shfaqje.  Kryeministri mbase ndihet komod me ekonomike që ka vendi, nuk është në lartësinë e duhur. I gjithë biznesi është mbështetur nga qeveritë dhe nuk po ndjen kriza siç po ndjejmë ne.’- tha Bedinaj.

Protesta për muzikën/ Pronarët në Vlorë përballen me shoqërime nga Policia, shoqërohet me dhunë administratorja e një lokali, gjobitet edhe me 1 mln lekë, 20 biznese ‘vënë’ drynin në Lungomare (ZHVILLIMET)

(A.B)/Dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Sondazh

Poll

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

'Ka rrjedhje të sekretit hetimor?' Kraja-Majkos: Për non-gratat s'përgjigjem

Komisioni/ Kraja: Me paratë e konfiskuara kemi ngritur laboratorë eksperimentale

'A ndërhyn Rama dhe ministrat në punën tuaj?/ Kraja - Alibeajt: S'komentoj, zbatoj ligjin

Dosja e Aleks Nikës/ Ndreca: A mund të transferohet në SPAK? Kraja: Duhet vlerësuar

Dvorani dhe Ina Rama për President? Berisha: Janë subjekte të ndjekjes penale

Ç'do bëhet me Teatrin Kombëtar? Zotohet Berisha: Do ndërtohet siç ka qënë

8 emrat e PD për President, Berisha: Parodi e neverishme, keqpërdorim i Ramës

FMN propozoi shkrirjen e Bordit, Berisha: Të ndërhyhet me urgjencë për çështjen e borxhit

A e përdori PD për të justifikuar non-gratën? Berisha: Partia më ka penguar

'Non-grata' në gjykatën franceze, Berisha: Ka 2 faktorë kundër meje

Nëse vjen Berisha, PD duhet të pezullohet nga PPE, ish-kryeministri: Gaboi!

Berisha thirrje BE: Na hapni negociatat! Nuk e meritojmë, por po s'ndodhi sjell trazira në rajon

'Shqipëria anëtar i asociuar i BE'/ Rama: Mbështes vizionin e Macron

Gjermania kundër Ballkanit të Hapur? Rama: Ushqim për konsum lokal

'Ballkani i Hapur'/ Charles Michel: E mbështes, uroj që të gjithë t'i bashkohen nismës

'Ndryshojmë kursin'/ Rama: Nëse Bullgaria s'hap rrugë, do i shpëtojmë kthetrave të tyre

Integrimi/ Pse duhet mbajtur peng Shqipëria? Michel: Duhen zgjidhur konfliktet, ju mbështes

Integrimi në BE, Charles Michel: Angazhimi ynë nuk ka ndryshuar

Integrimi në BE/ Rama: Kemi hedhur hapa njëjtë si vendet që i kanë çelur negociatat

Aksioni i SPAK, Berisha: U dekonspirua, Edi Rama u shqetësua, dha mesazh tek bandat

Raporti i FMN, Ibrahimaj: Do jemi më të kujdesshëm, do analizojmë çmimet

Autori i vë zjarrin furgonit të policit në Shkodër, i maskuar si grua

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?