Bota

Disa persona rezultuan me Covid-19, izolohet rezidenca e ish-presidentit amerikan Donald Trump

Sipas BBC, përfaqësues nga resorti Mar-a-Lago kanë thënë "Beach Club "dhe një dhomë ngrënie janë mbyllur, por nuk specifikoi sa njerëz kishin dalë pozitiv.
Featured image of article: Disa persona rezultuan me Covid-19, izolohet rezidenca e ish-presidentit amerikan Donald Trump Foto ilustruese

FLORIDA-Rezidenca kryesore e Donald Trump, Mar-a-Lago, është mbyllur pjesërisht pasi disa anëtarë të stafit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Sipas BBC, përfaqësues nga resorti Mar-a-Lago kanë thënë “Beach Club “dhe një dhomë ngrënie janë mbyllur, por nuk specifikoi sa njerëz kishin dalë pozitiv.

Resorti në Florida ka shërbyer si rezidenca zyrtare e ish-presidentit që kur ai u largua nga posti në janar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.a/dosja.al)

 

 

Shto Koment