Politike

Disa orë pas protestës, reagon Rama i buzëqeshur teksa nxjerr edhe një foto

Rama në Instagram ka publikuar një foto ku shfaqet i qeshur me kandidatin e Lezhës Pjerin Ndreun.
Featured image of article: Disa orë pas protestës, reagon Rama i buzëqeshur teksa nxjerr edhe një foto Edi Rama dhe Pjerrin Ndreu
Përditësuar:

Tiranë- Kryeministri Edi Rama ka reaguar mëngjesin e sotëm disa orë pas protestës së opozitës. Ai në Instagram ka publikuar një foto ku shfaqet me kandidatin e Lezhës Pjerin Ndreun.  “Me Pjerinin për Lezhën që duam”, shprehet Rama teka shfaqet i buzëqeshur.  Rama thekson se vendi do të hyjë në zgjedhjet e 30 qershorit.

Nga ana tjetër opozita vijon me protestat e saj. 3 orë tym e flakë pati dje në protestën para parlamentit. 10 persona u plagosën, mes tyre 7 policë, 2 punonjës të medias dhe 1 qytetar. Basha paralajmëroi se kjo është protesta e fundit, ku opozita kërkon largimin e qeverisë me logjikën e arsyes.

J.V/Dosja.al

Shto Koment