Aktualitet

DINAMIKA: E ndoqën dhe e qëlluan në lëvizje, manovra që bëri mund t’i shpëtojë jetën 42-vjeçarit nga Lezha

Dy autorët e kishin ndjekur me kujdes duke i kontrolluar të gjitha lëvizjet e biznesmenit 42-vjeçar, duke e qëlluar tek makina tip “Audi”.
Featured image of article: DINAMIKA: E ndoqën dhe e qëlluan në lëvizje, manovra që bëri mund t’i shpëtojë jetën 42-vjeçarit nga Lezha Foto ilustruese

LEZHË– Dy kanë personat që kanë tentuar të vrasin biznesmenin Aleksandër Deda në Lezhë. Mësohet se dy autorët e kishin ndjekur me kujdes duke i kontrolluar të gjitha lëvizjet e biznesmenit 42-vjeçar, duke e qëlluar tek makina tip “Audi”.

Në momentin kur ndaj tij është qëlluar me armë zjarri, 42-vjeçari ka manovruar, lëvizje që ka bërë t’i shpëtojë agresorëve. Autorët pasi dështuan që ta ekzekutonin, u larguan me shpejtësi nga vendi i ngjarjes dhe kanë djegur makinën në fshatin Zejmen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Atentat me armë zjarri biznesmenit nga Lezhë! Plagoset me plumb në gjoks, por shkon vetë në spital! Autorët djegin makinën, brenda ‘harrojnë’ pistoletën

(k.m/dosja.al)

Shto Koment