Aktualitet

“Dilni nga shtëpitë dhe lini hapur dyert dhe dritaret”/ Bashkia e Durrësit jep njoftimin e shpërthimit të fuqishëm, 40 kg lëndë plasëse për të hedhur në tokë pallatin

Pallati që do të shembet nga IKMT-ja është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit i vitit të kaluar. Bëhet me dije se në trupin e objektit janë hapur 1100 furnela dhe do të përdoret 40 kg lëndë plasëse për ta hedhur në tokë. 
Featured image of article: “Dilni nga shtëpitë dhe lini hapur dyert dhe dritaret”/ Bashkia e Durrësit jep njoftimin e shpërthimit të fuqishëm, 40 kg lëndë plasëse për të hedhur në tokë pallatin Pallati ne Durres

DURRËS– Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se do të shembë sot në orën 15:00 me shpërthim të kontrolluar një pallat 9 katësh në Durrës.

Pallati që do të shembet nga IKMT-ja është dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit i vitit të kaluar. Bëhet me dije se në trupin e objektit janë hapur 1100 furnela dhe do të përdoret 40 kg lëndë plasëse për ta hedhur në tokë.

Pallati ne Durres

Njoftimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

IKMT shpërthim të kontrolluar në pallatin 9 katësh. Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, do të shëmbi sot me shpërthim të kontrolluar një pallat 9 katësh në Durrës i cili ishte i dëmtuar nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019. Në trupin e objektit janë hapur 1100 furnela dhe është vendosur një sasi prej 40 kg lëndë plasëse dhe parashikohet që detonimi të bëhet në orën 15 të pasdites.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment