Aktualitet

‘Digjet’ Mamurrasi, qytetarët ndezin zjarret dhe presin Ditën e Verës mes flakëve

VIDEO
Në videon e siguruar nga Dosja.al shihet se shumë qytetarë kanë ndezut zjarr me rroba të vjetra, për të lajmëruar kështu ardhjen e Verës, që shënohet më 14 mars.
Featured image of article: ‘Digjet’ Mamurrasi, qytetarët ndezin zjarret dhe presin Ditën e Verës mes flakëve Foto nga Mamurrasi

KURBIN– Qyttarët e Mamurrasit kanë vendosur të ndezin zjarre dhe ashtu siç e do tradita, të presin Ditën e Verës mes flakëve.

Në videon e siguruar nga Dosja.al shihet se shumë qytetarë kanë ndezut zjarr me rroba të vjetra, për të lajmëruar kështu ardhjen e Verës, që shënohet më 14 mars.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbrëmjen e sotme, ata kanë dalë nga banesat e tyre e janë ulur në tokë, rreth zjarrit të ndezur. Të shumtë janë ata që i gëzohen ardhjes se Pranverës, dhe kjo e sotmja sjell pak atmosferë par ata banorë të cilët sipas traditës nisin që mbrëmjen e sotme festimet.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment