Aktualitet

Digjet kabina elektrike në Fushë Krujë, 500 familje mbeten pa drita (Foto)

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen Kastrioti i Vjetër në Fushë Krujë. Zjarri ka bërë që kabina elektrike të dalë jashtë përdorimit duke lënë rreth 500 familje pa energji elektrike.
Featured image of article: Digjet kabina elektrike në Fushë Krujë, 500 familje mbeten pa drita (Foto) Kabina elektrike
Përditësuar:

FUSHË KRUJË- Një kabinë ekektrike në Fushë Krujë është përshirë nëga zjarri mbrëmjen e sotme.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen Kastrioti i Vjetër në Fushë Krujë. Zjarri ka bërë që kabina elektrike të dalë jashtë përdorimit duke lënë rreth 500 familje pa energji elektrike.

Zjarrfiëksja ka mbërritur në vendngjarje dhe evituar shpërthimin e kabinës elektrike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dosja.al ka siguruar edhe foto ku shihet gjendja e kabinës elektrike pas shuarjes së flakëve. Ndërkohë që po punohet për të zbardhur shkaqet e rënies së zjarrit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment