Aktualitet

Dielli ju ngroh sërish! Mësoni ç’mot ju pret ditën e sotme, pa çadra por mos harroni xhupat

Sipas IGJEUM, i gjithë territori do të oërfshihet sot nga një mot i kthjellët kështu që nuk do të jetë nevoja që të merrni çadrat me vete.
Featured image of article: Dielli ju ngroh sërish! Mësoni ç’mot ju pret ditën e sotme, pa çadra por mos harroni xhupat Foto Ilustruese

TIRANË– Dita e sotme parashikohet të jetë me diel, mot të mirë por me erëra paksa të forta. Sipas IGJEUM, i gjithë territori do të oërfshihet sot nga një mot i kthjellët kështu që nuk do të jetë nevoja që të merrni çadrat me vete.

Gjithsesi xhupat mos i harroni, pasi erërat e forta që pritet të fryjnë në vendet malore dhe jo vetëm , mund të sjellin pasoja në shëndetin tuaj.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit do të arrijnë:

në bregdet: 11 / 19 °C

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

në vendet e ulëta: 10 / 19 °C

në vendet malore: 4 / 12 °C

Ndërkohë era pritet të fryjë e lehtë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment