Sport

Diego Simeone: Eliminimi i Real Madridit nuk ishte çudi

Diego Simeone ka thënë se largimi i Real Madridit dhe kualifiki i Real Madridit nuk ishte çudi.
Featured image of article: Diego Simeone: Eliminimi i Real Madridit nuk ishte çudi Diego Simeone, trajner i Atletico Madridit

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone ka thënë se eliminimi i Real Madrid dhe vajtja e Manchester United në çerekfinale nuk ishin aspak diçka për t’u çuditur.

Ne kemi parë se ka gjithmonë situata shumë komplekse dhe të vështira në ndeshjet e Kupës.

Ndeshjet janë të ndara në dy, dhe ai që luan më mirë bën diferencën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Është mrekulli. Të gjithë kundërshtarët janë të vështirë dhe ajo është çfarë shohim në Ligën e Kampionëve.

Diego Simeone, trajner i Atletiko Madrid

Atletico Madrid përballet me Juventusin javën e ardhshme pas ndeshjes së parë e cila u nda me rezultatin 2-0 në favor të madrilenëve.

B.N/dosja.al

Shto Koment