Sport

Diego Kosta një hap larg nga Palmeiras, do të jetë më i paguari në Brazil!

Eshtë arritur marrëveshja në heshtje me fituesit e Kupën Libertadores, gjatë javës së ardhshme do të zyrtarizohet kontrata. Ish-sulmuesi i Atletiko Madridit, i natyralizuar si spanjoll, rikthehet në vendlindjen
Featured image of article: Diego Kosta një hap larg nga Palmeiras, do të jetë më i paguari në Brazil!
Përditësuar:

BRAZIL – Ndërsa Palmeiras po luante Kupën e Botës për Klubet në Katar, një nga nënshkrimet e vitit ishte duke u mbyllur në Brazil. Ishte porosia e drejtorit Verdao t’i mbanin në heshtje negociatat, në prag të punësimit të Diego Kostës, ish sulmuesit të Çelsit dhe Atletiko Madridit. Ai që jetoi pjesë e epokës së artë të Simeones te Atletiko, është një hap larg për t’u bërë pjesë e skuadrës braziliane të Palmeiras.

Sulmuesi, që u largua nga klubi spanjoll, duke akuzuar për probleme personale, po negocion kontratën e tij personalisht në Sao Paulo dhe gjithçka është lënë për ta zyrtarizuar javën e ardhshme. Diego Kosta do të nënshkruajë një kontratë për dy sezone, ku do të përfitojë 2 milionë eurove për çdo sezon, duke realizuar qenë një nga pagesat më të mira të të gjithë futbollit brazilian.

Për Diegon kjo do të jetë përvoja e parë në Amerikën e Jugut, që nga fillimi i karrierës së tij në futbollin portugez. Ai do të jetë protagonist, pasi Palmeiras do të luajë për Kupën Libertadores 2021 dhe do të mbrojë titullin e fituar kundër Santosit. Përveç kësaj, më 2021, Palmeiras do të duhet të luajë edhe për kupën e Brazilit dhe Brasileiraon.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment