Showbiz

Dhurata e koduar! U bë e gjallë për ditëlindjen e Flori Mumajesit, si e uroi Elvana Gjata nën ujë ‘mentorin’ e saj të parë: Po marr frymë..! Po me ‘Luanin’ ç’ka ndodhur

FOTO
Ndoshta ky ishte në një farë mënyre një urim i ‘koduar’ i këngëtares për Mumajesin, më të cilin edhe po të përjashtojmë marrëdhënien sentimentale, kanë kaluar shumë vite punë dhe sukses bashkë…
Featured image of article: Dhurata e koduar! U bë e gjallë për ditëlindjen e Flori Mumajesit, si e uroi Elvana Gjata nën ujë ‘mentorin’ e saj të parë: Po marr frymë..! Po me ‘Luanin’ ç’ka ndodhur Flori Mumajesi, Elvana Gjata dhe Ervin Mata
Përditësuar:

TIRANË– Këngëtarja Elvana Gjata i ka lënë në pauzë rrjetet sociale, dhe poston vetëm kur ka projekte të reja muzikore, apo raste të veçanta në rrethin e saj të ngushtë…Nëse i hedhim një sy profilit të saj në Instagram, është mbushur me postime, me anë të të cilave, Elvana kërkon të përcjellë një mesazh, si në rastin e vajzave.

Nëse edukojmë vajzat, kemi adukuar një komb,”– shkruante këngëtarja në një prej postimeve të bëra prej saj, pas disa muajsh heshtje.

 

View this post on Instagram

 

Kur edukojme vajzat, kemi edukuar nje komb💜

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

Më pas, këto postime sollën një tjetër pauzë të gjatë, për t’u rikthyer me disa foto të vjetra, ku Elvana kujtonte mikun e saj të ngushtë, Valdrin Sahitin.

Elvana dhe Valdrin Sahiti

Deri mbrëmë…kur rikthimi i këngëtares në rrjetet sociale mund të kuptohet si një ‘dhuratë e koduar’. Pikërisht dje, festoi 38-vjetorin ‘mentori’ i parë i Elvana Gjatës, kantautori Flori Mumajesi.

Edhe pse ky i fundit, zemërthyer, postoi se për ditëlindje e kanë lumturuar shumë persona, por në pjesën tjetër të vitit, e kanë shkelur me këmbë, Elvana siç duket s’e ka harruar.

Postimi i Florit në Instastory

Po marr frymë…nën ujë,”– shkruante Elvana krah videos ku shihet se po noton nën ujërat e detit Jon.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

View this post on Instagram

 

I’m breathing…underwater

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

Por përse vallë, Elvana u kthye më 23 gusht në rrjetet sociale? Pikërisht ditën kur Flori, i përfoluri kaq shumë në media si dashuria e saj e madhe, kishte ditëlindjen…!

Ndoshta ky ishte në një farë mënyre një urim i ‘koduar’ i këngëtares për Mumajesin, më të cilin edhe po të përjashtojmë marrëdhënien sentimentale, kanë kaluar shumë vite punë dhe sukses bashkë…

Gjithsesi, punët e zemrës, Elvana Gjata i ka mbajtur larg mediave. Herën e fundit që këngëtarja postoi diçka romatike, në lidhje me partnerin e saj Ervin Mata, ishte kur ky i fundit kishte ditëlindjen.

Postimi i Elvanës

“Luanët kanë lindur më 10 gusht,”- shkruante Gjata, teksa në sfondin e fotos shihej silueta e një mashkulli, që referuar datës dhe përshkrimit, është shenja e Luanit në horoskop. Më vonë, në tetorin e vitit 2019, kur ndodhi vrasja në ish-Bllok, u zbulua se silueta e mashkullit misterioz me kapele, ishte Ervin Mata.

Ervin Mata

Edhe në këtë periudhë, këngëtarja që u përfol që ishte edhe molla e sherrit, u ‘zhduk’ për muajm e radhë nga rrjetet sociale. E kështu, me postime të rralla, Elvana iu rikthye sërish mbrëmë të shkuarës së saj, marrëdhënies me Flori Mumajesin.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment