Aktualitet

Dhunoi dhe kanosi me armë djalin e tij, arrestohet 55-vjeçari në Sukth

Baba e bir në bashkëpunim  kanë ushtruar dhunë ndaj djlait tjetër të familjes dhe për vepart pënale "Dhunë në familje', "Armëmbajtje pa leje" dhe "Kundërshtim i punonjësve të policisë".
Featured image of article: Dhunoi dhe kanosi me armë djalin e tij, arrestohet 55-vjeçari në Sukth Foto ilustruese
Përditësuar:

DURRËS– Një 55-vjeçar dhe një 17-vjeçar babë e bir, janë ndaluar në Manëz të Durrësit për shkak se akuzohen se kanë kërcënuar me armë zjarri D.C 24-vjeç, djalin tjetër të 55-vjeçarit.

Baba e bir në bashkëpunim  kanë ushtruar dhunë ndaj djlait tjetër të familjes dhe për vepart pënale “Dhunë në familje’, “Armëmbajtje pa leje” dhe “Kundërshtim i punonjësve të policisë”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi i policisë:

“Shërbimet e Policisë Manzë, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në familje, ndaluan për veprat penale “Dhuna në familje”, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë”, shtetasin F. C., 55 vjeç dhe proceduan penalisht djalin e tij, shtetasin E. C., 17 vjeç, banues në Sukth, Durrës. Këta shtetas, më datë 22.07.2021, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë ushtruar dhunë fizike ndaj shtetasit D. C., 24 vjeç (djali i shtetasit F. C.) dhe dyshohet se e kanë kanosur atë me armë zjarri.

Shto Koment