Aktualitet

Dhunë ndaj xhaxhait, kushërirës e ish- bashkëjetueses, bien në pranga 3 persona

Policia ka arrestuar tre shtetas të cilët kanë dhunuar tre persona të ndryshëm.
Featured image of article: Dhunë ndaj xhaxhait, kushërirës e ish- bashkëjetueses, bien në pranga 3 persona Foto ilustruese

TIRANE-Një 27 vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Vlorë nga policia e shtetit pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses. Ndërsa një 50-vjeçar është vënë nën pranga në Selenicë pasi ka ushtruar dhunë ndaj xhaxhait për motive të dobëta.

Një tjetër shtetas me inicialet F.L., 66 vjeç dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike ndaj kushërirës të tij ndërsa një 23 vjeçar është arrestuar pasi po drejtonte motorin pa leje.

3 shtetasit janë arrestuar në flagrancë për dhunë në familje, ndërsa një tjetër pasi drejtonte motorin pa leje përkatëse.

Njoftimi i policisë:

Vlorë, Sarandë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë dhe Sarandë, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në familje, kanë arrestuar në flagrancë tre shtetas, si dhe një tjetër nga qarkullimi rrugorë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

L.Z., 27 vjeç, banues në Vlorë, pasi në lagjen “Pavarsia”, Vlorë, dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-bashkëjetueses së tij, për motive të dobëta.

F. C., 50 vjeç, banues në fshatin Picar, Selenicë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj xhaxhait të tij, për motive të dobëta.

F. L., 66 vjeç, banues në Sarandë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj kurshurirës së tij, për motive të dobëta.

A. Gj., 23 vjeç, banues në Vlorë, pasi u kap në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, duke drejtuar motorrin pa leje drejtimi përkatës.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment