Aktualitet

DHUNA nga Policia/ Lirohet ish-deputetja e LSI-së dhe Alfred Lela, gazetari me vula dhe shenja gjaku: Po shkoj në shtëpi, nuk ndjehem mirë!

Ish-deputetja dhe bashkëshorti i saj, pritet t'i bashkohet protestës dhe një makinë është nsiur për t'i marrë në Komisariatin nr. 4. Ndërkohë më e komplikuar ka qënë situata për Lelën, ai është parë të dalë nga Komisariati nr.1 me shenja dhe njolla gjaku.
Featured image of article: DHUNA nga Policia/ Lirohet ish-deputetja e LSI-së dhe Alfred Lela, gazetari me vula dhe shenja gjaku: Po shkoj në shtëpi, nuk ndjehem mirë! Pamje nga shoqërimi

TIRANË– Lirohet nga Policia ish-deputetja e LSI-së, Silva Caka dhe gazetari Alfred Lela. Të dy u arrestuan pak orë më parë gjatë përplasjes me efektivët. Ish-deputetja dhe bashkëshorti i saj, pritet t’i bashkohet protestës dhe një makinë është nsiur për t’i marrë në Komisariatin nr. 4. 

Ndërkohë më e komplikuar ka qënë situata për Lelën, ai është parë të dalë nga Komisariati nr.1 me shenja dhe njolla gjaku. Ai u shpreh se në Komisariat të gjithë efektivët janë sjellë mirë, madje dhe e kanë ndihmuar me mjekimin e plagëve. I pyetur nëse do të bënte një kallëzim penal, ai u shpreh se rasti i tij nuk ishte i rëndësishëm për momentin. 

“Do shkoj në banesë sepse nuk ndjehem mirë. Nëse marr veten nisëm sërish për protestë,”-është shprehur ai. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë orëve të para të ditës së sotme është shembur godina e Teatrit Kombëtar. Aksioni për shembjen e kësaj godine ka nisur 04:30 të mëngjesit të sotëm, ku pati përplasje.  Mësohet se në Polici janë shoqëruar Gazment Bardhi, Edi Paloka, aktori Neritan Liçaj, Monika Kryemadhi, Robert Budina, Titi Seranaj, Silva Caka dhe dhjetëra qytetarë. Por përplasjet vijojnë, pak më parë dhjetëra qytetarë çanë kordonin e policisë, në sheshin pranë teatrit. Basha ka paralajmëruar aksion opozitar, ndërsa Kryemadhi iu bëri thirrje shqiptarëve që braktisin gjendjen e fatkeqësisë natyrore.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment