Aktualitet

Protesta e opozitës/ Punonjësi i Bashkisë sulmoi Kryeministrinë

Pas thirrjes së opozitës, personi në foto u nis drejt Kryeministrisë me gjithë forcat.
Featured image of article: Protesta e opozitës/ Punonjësi i Bashkisë sulmoi Kryeministrinë Në foto personi (me rreth të kuq), punonjësi i bashkisë

Personi me thinja në foto është një ndër protestuesit më të revoltuar. Pas thirrjes së opozitës u nis drejt Kryeministrisë me gjithë forcat. Inicialet e tij janë Y. M. Me siguri do të jetë pjesë e njoftimit të policisë për personat që ka paditur penalisht.

Nëse për të gjithë të tjerët policia duhet të bëjë kontroll banese, për Y. M. duhet te kontrollojë Bashkinë e Lali Erin. Ai e strehon që nga 2015 në Bashki dhe sot e ka nisur për protestë në Kryeministri.

Ata që lexuan reagimin e Lalit pas protestës, kanë të drejtë të pyesin, a e kishte sinqerisht anëtari i kryesisë së PS? Pse e ka nisur krahu i djathtë i Ramës punonjësin e Bashkisë për të pushtuar Kryeministrinë? Ka dashur rrëzimin e qeverisë apo penalizimin e opozitës?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për të gjitha këto pritet një tjetër postim Lali Erit në rrjetet sociale.

(a.m.dosja.al)

Shto Koment