Aktualitet

Dhjetra policë zbarkojnë në Astir/ Momentet kur arrestohen banorët më aktivë (EMRAT+VD)

Policia zbarkon në Astir. Arrestohen disa nga banorët që kanë kundërshtuar projektin e "Unazës së Re".

Tiranë- Mëngjesin e sotëm kanë filluar arrestimet e banorëve në Astir për protestën e zhvilluar ditën e djeshme.

Mësohet se janë arrestuar  Ilir Katiraj dhe Gramoz Shehu. Githashtu është arrestuar edhe Skënder Doda, i cili është pronari i lokalit që shihet në video.

Ndërsa Ilir Katiraj është personi që qëlloi me këpucë Ramën tek spitali.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Banorët e Unazës së Re, kundërshtojnë këtë projekt rruge pasi sipas tyre është korruptiv dhe iu shemb gjithë banesat e tyre. Ata shprehen të vendosur se nuk do të lejojnë që ky projekt të realizohet. Në mbështetje të tyre është edhe opozita.

J.V/Dosja.al

Shto Koment