Aktualitet

Detajet e trishta/ Familja Rasha njihej si e urtë dhe e respektuar në Dibër, pas 90-ës u larguan nga fshati për një jetë më të mirë 

Sipas informacioneve të marra familja Rasha ka qenë familje e urtë dhe e respektuar në  fshat. Pas vitit '90, 5 vëllezërit e kësaj familje e lanë fshatin dhe ikën për një jetë  më të mrë në Periferi të Tiranës. Një tjetër detaj, është se kjo familje ishin me bindje politike të majta.
Featured image of article: Detajet e trishta/ Familja Rasha njihej si e urtë dhe e respektuar në Dibër, pas 90-ës u larguan nga fshati për një jetë më të mirë 

TIRANË– Zbardhen detaje të reja nga 25-vjeçari Klodjan Rasha, që u vra tragjikisht nga policia mesnatën e të hënës, për shkak se nu iu bind urdhërit të tij për të ndaluar duke qenë se nuk kishte vendosur maskën.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se prejardhja e familjes Rasha vjen nga fshati Lashkiz i Zall-dardhës në Dibër. Sipas informacioneve të marra familja Rasha ka qenë familje e urtë dhe e respektuar në  fshat. Pas vitit ’90, 5 vëllezërit e kësaj familje e lanë fshatin dhe ikën për një jetë  më të mrë në Periferi të Tiranës. Një tjetër detaj, është se kjo familje ishin me bindje politike të majta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al) 

Shto Koment