Rajoni

Detaje tronditëse! Pasi i vuri flakën ish shefit në Santorini për 200 euro, shqiptari doli për kafe. Dëshmia e tij në polici: I kapa dorën dhe e shtyva

 • Shqiptari vret ish-shefin, pronarin e hotelit në Santorini. E lag me vodka dhe i vë flakën për 200 euro
 • Featured image of article: Detaje tronditëse! Pasi i vuri flakën ish shefit në Santorini për 200 euro, shqiptari doli për kafe. Dëshmia e tij në polici: I kapa dorën dhe e shtyva Ngjarja ne Santorini

  GREQI– Shqiptari i cili vrau ish pronarin e tij në Santorini ka dhënë dëshminë e tij përballë policisë. Ai është shprehur se ai kishte shkuar atje për të punuar e se paratë ia dërgonte nënës dhe tre motrave të tij.

  I riu tregon se shkoi të enjten për ti marrë paratë që ish shefi ia kishte borxh mirëpo thotë se u sulmua nga i moshuari me një shishe uiski. Më tej ai tregon se i kapi dorën dhe e shtyu e më pas greku ra në tokë i vdekur.

  Unë punoj në Greqi për të jetuar. Kam ardhur dy herë të punoj dhe t’i dërgoj para nënës dhe tre motrave. Hotelieri më kishte borxh 200 euro. Shkova të enjten në mëngjes për t’i kërkuar paratë. Por ai nuk më dha ato për mua. Ai mori një shishe uiski dhe më sulmoi për të më goditur. I kapa dorën dhe e shtyva dhe pastaj ai ra poshtë. Ai ishte i vdekur, ” i tha ai policisë.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Autori i krimit pasi vrau pronarin, shkoi në shtëpinë e një shoku, ndërroi rrobat, hodhi mallkimin në Caldera dhe shkoi për kafe. Por ai u detyrua të kthehej në skenën e krimit sepse kishte harruar një stokdhe pasi e mori me celularin e viktimës dhe e hodhi në det, ai bëri shëtitje në ishull dhe të nesërmen shkoi në punë!

  Ngjarja ndodhi më 27 nëntor në orën 9 të mëngjesit në Santorini.

  (A.B)/Dosja.al

  Shto Koment